این روز ها بحث هوشمند سازی منازل بسیار پر طرفدار می باشد و در این بخش قصد آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان را با بحث جذاب اجرای سریع خانه هوشمند را داریم. با تمام سعی و تلاش سعی می کنیم هر آن چه بدان احتیاج دارید را در اختیار شما بگذاریم.امیدواریم نیازمندی های شما بزرگواران را این مقاله به بهترین نحو رفع کند.

در ابتدا لازم است به تعریف خانه هوشمند بپردازیم و اینکه یک خانه هوشمند چه ویژگی هایی را دارا می باشد تا بعد از آن راه های هوشمند سازی را بطور مفصل بررسی کنیم.

خانه هوشمند چیست؟

به طور کلی خانه هوشمند را خانه ایی تعریف می کنند که امکان کنترل تمام اجزا و وسایل برقی توسط یک سیستم مرکزی امکان پذیر است و به خوبی کار می کنند. اجرای سریع خانه هوشمند امکان دسترسی شما به تمام وسایل خانه در هر جا که هستید را می دهد حتی اگر در خانه هم نباشید می توانید هر چیزی که در خانه است را به راحتی کنترل کنید .

خانه هوشمند برای کارکرد بهتر از بخش های مختلفی تشکیل می شود. این بخش ها با هم مرتبط هستند , برای اینکه اجرای سریع خانه هوشمند به خوبی کار کند این بخش ها به بهترین شکل عمل می کنند. در ادامه به بررسی و توضیح بخش های مختلف اجرای سریع خانه هوشمند می پردازیم پس لطفا همراه ما باشید.

 

اجرای سریع خانه هوشمند

 

بخش های خانه هوشمند

کنترل کننده مرکزی:

این بخش جز اصلی اجرای سریع خانه هوشمند می باشد. همه اجزای خانه هوشمند از طریق کنترل کننده مرکزی با هم در ارتباط هستند و همه ی فرمان ها از بخش کنترل کننده مرکزی برای بخش های مختلف خانه ارسال می شود. این بخش تمام اطلاعات رو از اجزای خانه دریافت می کند و همه چیز تحت کنترل بخش مرکزی است.

پروتکل های ارتباطی خانه هوشمند:

برای برقراری ارتباط بهتر اجزای مختلف خانه با کنترل کننده مرکزی لازم است راه ارتباطی مشخصی وجود داشته باشد. پروتکل های ارتباطی مسیر ارتباطی مهمی هستند. به وسیله پروتکل های ارتباطی همه بخش های خانه هوشمند میتوانند اطلاعات را بین خودشان جابه جا کنند و این مسیر های ارتباطی می توانند متصل به سیم و یا بدون سیم باشند. این روزها سیستم هوشمند بدون سیم queeklink طرفداران زیادی  پیدا کرده است و شما عزیزان با استفاده از این سیستم می توانید خانه خود را به خانه هوشمند تبدیل کنید.

رابط های کاربری:

رابط های کاربری در اجرای سریع خانه هوشمند اهمیت بسیار دارند. افراد با کمک این رابط ها می توانند با خانه در ارتباط باشند. این ابزار ها شامل ریموت کنترل هوشمند است و جایگزین تمام ریموت های خانه می باشد . به کمک این ابزار ها ارتباط برقرار کردن با سیستم های خانه راحت تر است و شما می توانید به خانه هوشمند دستور دهید.

سنسور ها:

سنسور ها ابزار هایی هستند که از وضعیت های مختلف خانه مانند دما نور و در صورت وجود دود گزارش تهیه میکند و این گزارش ها را برای کنترل مرکزی ارسال می کند و کنترل مرکزی به کمک پروتکل های ارتباطی مشکل به وجود آمده را حل می کنند.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید :

خرید کلید هوشمند لمسی کوییک لینک

 

اجرای سریع خانه هوشمند

 

نقش عملگر ها در اجرای سریع خانه هوشمند:

عملگر ها یکی دیگر از بخش های خانه هوشمند است. باز کردن درب پارکینگ روشن کردن پمپ استخر و.... از وظایف این بخش است که به نحو احسنت همه را انجام میدهد. عملگر ها فرمان هایی که صادر می شود را انجام میدهند. عملگر ها برای انجام وظایف شان نیاز به سیگنال و منبع انرژی دارند. عملگر ها در خانه هوشمند شامل رله ها دیمر ها و فرمان های برنامه نویس می شوند. عملگر ها به کمک برد های الکتریکی شیر برقی ترموستات موتور برقی سیستم های صوتی تصویری قفل های بی سیم و... که در خانه هوشمند موجود است می تواند دستور هایی که از کنترل کننده مرکزی دریافت می کند را اجرا کند.

روشنایی و نورپردازی:

در اجرای سریع خانه هوشمند سوییچ و دیمر هایی به خانه اضافه می شوند. وظایف ای سوییچ و دیمر ها این است که روشنایی خانه را وارد سیستم می کنند. یکی از فواید استفاده از روشنایی و نورپردازی هوشمند این است که در مصرف برق صرفه جویی می شود. با استفاده از روشنایی هوشمند در خانه می توانید برنامه های از پیش تعیین شده را در خانه فعال کنید.

گرمایش و سرمایش خانه هوشمند:

یکی دیگر از بخش های اجرای سریع خانه هوشمند گرمایش و سرمایش است. این بخش شامل فن کوئل اسپلیت شومینه های هوشمند سیستم گرمایش از کف است که درسیستم هوشمند خانه فعال سازی شده است. افرادی که در خانه خود دارای سیستم هوشمند ارزان و عالی کوییک لینک هستند می توانند از قابلیت سیستم گرمایش _ سرمایش خانه در زمانی که به مدت طولانی در خانه خود حضور ندارند استفاده کنند چرا که می توانند قبل از ورود به خانه سیستم گرمایش _ سرمایش را روشن کنند تا وقتی وارد خانه می شوند دما خانه مناسب باشد.

 

اجرای سریع خانه هوشمند

 

امنیت:

در اجرای سریع خانه هوشمند سیستم امنیتی هم کار گذاشته می شود. شما عزیزان می توانید بخش های امنیتی را که شامل دزدگیر سنسور های دما نور و حرکتی را کنترل کنید. این عمل به کمک رابط های کاربری که در بخش های قبل به توضیح آن پرداختیم انجام می شود.

تلویزیون هوشمند:

در اجرای سریع خانه هوشمند یک بخش دیگر هم به بخش هایی که هست اضافه می شود. این بخش تلویزیون و سینمای خانگی است. سیستم هوشمند تمام اجزای تلویزیون یکی است و یکی از مزایای این یکی بودن تجهیزات این است که دیگر نیازی به ریموت های جدا برای تلویزیون دی وی دی پلیر نیست و همه ی دستگاهها با ریموت خانه هوشمند کار می کنند و کنترل می شوند.

کنترل و پخش موسیقی:

یکی از بخش های جالبی که در اجرای سریع خانه هوشمند درست می شود کنترل و پخش موسیقی است. این بخش به شما امکان پخش موسیقی های مختلف را در چند اتاق را می دهد

بخش های دیگر:

علاوه بر بخش هایی که بالا مورد بررسی قرار دادیم اجرای سریع خانه هوشمند سایر بخش های الکتریکی را یکی کرده است و امکان آنها از طریق سیستم هوشمند امکان پذیر است. پرده و جک های برقی آبیاری باغچه کنترل استخر و جکوزی و.... از سایر بخش های خانه هوشمند هستند.

 

اجرای سریع خانه هوشمند

 

خانه هوشمند

یکی از فواید هوشمند سازی خانه این است که شما می توانید کارهایتان را با زحمت کمتری انجام دهید  این کارها می تواند خاموش کردن لامپ ها تنظیم تهویه روشن خاموش کردن مایکروفر و..... . با اجرای سریع خانه هوشمند می توانید برای وسایل خانه خود زمان مشخص کنید و بنابراین برخی از کارها با توجه به برنامه ریزی شما و ساعاتی که مشخص کرده اید انجام می شوند. خانه های هوشمند در استفاده از انرژی بسیار صرفه جویی می کنند و مبلغ قبض های شما آخره ماه بسیار پایین می آید.

 با گذشت زمان وسایل هوشمند زیادی وارد بازار می شود. یکی از وسایل  که مورد توجه مردم قرار گرفته است لامپ هوشمند است. کاربرد این وسلیه این است که به شما می توانید زمان مشخصی برای خاموش و روشن شدن لامپ مشخص کنید. کاربرد های دیگر این لامپ ها این است که به حرکت دست شما عکس العمل نشان می دهند و یا می توانید بدون دست زدن به کلید لامپ با برنامه ایی که روی گوشی هوشمند شما نصب می شود آن را خاموش و یا روشن کنید.

یکی دیگر از وسایل هوشمندی که مورد استقبال مردم قرار گرفته است تلویزیون هوشمند است که با آن می توان به اینترنت متصل شد و محتوا های گوناگون را مشاهده کرد. از وسایل هوشمند دیگری که در بازار موجود است می توان یخچال فریزر ها اجاق گازها سنسور های تشخیص دود قفل های هوشمند و غیره نام برد. 

اجرای سریع خانه هوشمند مزایای فراوانی برای شما عزیزان دارد که در متن زیر به چند نمونه از آنها اشاره کرده ایم:

 

اجرای سریع خانه هوشمند

 

1_سیستم های گرمایش  _  سرمایش و تهویه مطبوع با توجه به حضور افراد در خانه کنترل و تنظیم می شود.

2_ نور دما و رطوبت توسط سیستم های خانه هوشمند برای شما مهیا می شود.

3_ اجرای سریع خانه هوشمند عیب ها و وسایل پر مصرف را شناسایی می کند و به شما اطلاع می دهد.

4_ وسایل هوشمند خانه بر اساس مقدار انرژی مصرفی که دارند مدیریت می شوند.

5_ ایمنی خانه توسط سیستم های اطفای حریق افزایش می یابد.

6_ امنیت خانه توسط سیستم های امنیتی که در خانه جای گذاری شده است افزایش می یابد

7_ از دوربین های مدار بسته  و دزدگیر جهت کنترل و پایش مناطق مهم خانه استفاده می شود.

8_ در هنگام وقوع زلزله آب برق و گاز به صورت خودکار قطع می شود تا از خسارات احتمالی که ممکن است رخ دهد جلوگیری شود.

خانه های هوشمند با هدف ایجاد آرامش و امنیت برای شما عزیزان به سرعت در حال پیشرفت است. امروزه روش های  جدیدی برای هوشمند سازی ساختمان های بزرگ استفاده می شود که شامل کنترل نور و دما کنترل درها و پنجره ها و یا سیستم های امنیتی دوربین های مدار بسته دزدگیر و غیره می باشد. اجرای سریع خانه هوشمند کاربرد های دیگر مثل آبیاری گیاهانی که در حیاط خود کاشته اید و حتی غذا دادن به حیوانات خانگی دارد. 

امروزه سیستم های هوشمند queeclink طرفداران زیادی پیدا کرده است و شما عزیزان هوشمند سازی خانه خود را به شرکت های queeclink بسپارید. قیمت سیستم هوشمند queeclink بسیار مناسب تر از سایر شرکت ها است و از کیفیت عالی برخوردار می باشد.

امیدواریم در هوشمند سازی خانه خود اطلاعات مفیدی را در اختیارتان گذاشته باشیم و از همرهی شما بسیار مفتخر هستیم.